Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi

Sukces naszych szachistów!

09 października 2019 r.

W tym roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystartowaliśmy w rozgrywkach szachowych.

W środę 02 października na obiekcie rumskiego MNOSiR-u odbyły się mistrzostwa szkół Rumi. W kategorii r. 2007 i młodsi reprezentowała nas drużyna: Wiktor Saletra (5B) - kapitan, Jeremi Linowiecki (7A), Błażej Mejer (5B) i Matylda Saletra (5B) oraz rezerwowi Magdalena Borzęcka (5B) i Mateusz Romanowski (4A). Dwa zwycięstwa po 3-1 (z Publiczną SP Sióstr Salezjanek i Ekologiczną SP) oraz remis w spotkaniu z SP 9 dał nam mistrzostwo Rumi i kwalifikację do rozgrywek powiatowych.

Igrzyska powiatowe odbyły się już w poniedziałek, 7 października, w szkole w Szemudzie. Nasza drużyna (Wiktor, Jeremi, Błażej i Matylda) pokonała SP 9 Wejherowo (3-1), SP Orle (3,5-0,5) oraz poniosła jedną porażkę. Zdobyliśmy srebrne medale i jesteśmy wicemistrzami powiatu wejherowskiego! To bardzo udany debiut. Mam nadzieję, że ten sukces będzie motywacją do dalszej pracy i zapraszam na spotkania przy szachownicy

Ostatnia modyfikacja: 2019-10-09 16:39:29 (Izabela Rydzewska)