Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Uroczystość św. Jana Bosko

07 lutego 2019 r.

W dniu 31 stycznia nasza społeczność szkolna w uroczystej Mszy św. obchodziła uroczystość św. Jana Bosko - patrona całej Rodziny Salezjańskiej. Za jego wstawiennictwem polecaliśmy Bogu wszystkie sprawy serc ludzi młodych i dzieci.  Poznaliśmy w tym dniu przesłania z dwóch snów Świętego: ,, O dwóch kolumnach" opowiedział ks. Łukasz Pawłowski podczas kazania, a drugi o spowiedzi przedstawili w scence uczniowie z liceum i gimnazjum . Nad całością uroczystości czuwała s.Marzena Lata , która wraz z p. Magdą Kapuścińską zebrała  zespół muzyczny.P. Joanna Dela z Va przygotowała dary ofiarne, w których ogromne wrażenie zrobił globus - bo przecież ks. Jan Bosko był bardzo misyjny. Miał marzenia, które dawał mu Bóg, by Salezjanie i Salezjanki byli na wszystkich kontynentach. I dziś wiemy, że sen jest spełniony. Pięknym momentem było złożenie życzeń dla całej Rodziny Salezjańskiej  przez przewodniczącą szkoły Zuzię i obdarowanie każdej klasy słodyczami. Dopełnieniem była niespodzianka  na korytarzach szkoły zrobiona przez p. Martę Drus z klasą IVa, a mianowicie balony z napisami : RELIGIA, MIŁOŚĆ, ROZUM. Dobrze,że tyle osób zaangażowało się w przygotowanie tego święta i bardzo wszystkim dziękujemy!!! Niech żyje Ksiądz Bosko zawsze radosny!!!

Ostatnia modyfikacja: 2019-03-09 13:56:16 (Izabela Rydzewska)