Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Gala rozdania nagród konkursu "Narysuj mi wolność"

11 czerwca 2018 r.

W środę 6 czerwca 2018 roku w Stacji Kultura podsumowaliśmy uroczyście konkurs „Narysuj mi wolność!”. Gościem specjalnym gali rozdania nagród był pan Marek Krupiński Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Władze Rumi reprezentował  pan Piotr Wittbrodt- zastępca burmistrza Rumi, pan Ariel Sinicki- przewodniczący rady miasta oraz pani Anna Borys- kierownik referatu promocji i komunikacji społecznej. Pomiędzy uczestnikami przemykał ukradkiem  pan Marcin Lange, dziennikarz Radia Gdańsk, przeprowadzając krótkie wywiady z laureatami. Materiał ten można było usłyszeć w serwisach informacyjnych.

Dyrektor Generalny UNICEF  Marek Krupiński zaszczycił naszą galę, ponieważ chciał  poznać osobiście laureatów konkursu. Poziom prac zwycięskich zrobił na nim ogromne wrażenie. Nie odmówił, gdy poprosiliśmy go o opowieść dotyczącą sytuacji dzieci i młodzieży w Syrii. Przecież konkurs „Narysuj mi wolność!” powstał  po, by nieść pomoc najmłodszym Syryjczykom! Najlepsze prace utworzyły kolorowankę- cegiełkę na rzecz UNICEF, cel szczegółowy: Syria. Okazało się, że pan Dyrektor odwiedził Aleppo w lipcu ubiegłego roku. Mówił więc o ludziach poznanych osobiście i historiach, których niemal dotknął. Zaprezentował wiele materiałów wizualnych.

Ocieraliśmy ukradkiem łzy, gdy trzeba było przejść do części radosnej- rozdania nagród zwycięzcom! Cieszymy się, że nie zabrakło ich na gali, a szczególnie zwyciężczyni konkursu - Jagody Tchurzewskiej, która przyjechała z tatą aż z Lublina! (Wiecie, że Jagoda nie tylko potrafi rysować, ale też żonglować i jest wschodzącą gwiazdą akrobatyki na szarfach?! A do tego ta skromność…)

Gala była dobrym momentem, by wypowiedzieć słowa wdzięczności partnerom i sponsorom projektu. Na koniec wszystkich uczestników spotkania (w tym trzy klasy młodzieży z naszego gimnazjum i ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek),   zaprosiliśmy na wyjątkowy tort „Narysuj mi wolność!”

Wystawę prac nagrodzonych można zobaczyć w Stacji Kultura.

Ostatnia modyfikacja: 2018-06-21 21:25:58 (Natalia Synak)