Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Inauguracja EkoParku Uniwersytetu Gdańskiego

10 czerwca 2018 r.

7 czerwca uczniowie klasy 2 d gimnazjum uczestniczyli w otwarciu EkoParku przy Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Odwiedziliśmy kilkanaście ciekawych stanowisk, na których mogliśmy pogłębić swoją wiedzę z zakresu biologii i chemii, oraz przyjrzeć się kilku doświadczeniom. Można było obejrzeć pod mikroskopem ciekawe preparaty roślinne, poznać rośliny lecznicze, rozpoznawać ptaki po śpiewie.

W EkoParku znajduje się unikatowa w skali województwa ekspozycja kolekcji roślin rzadkich i zagrożonych gatunków rodzimych z terenu województwa pomorskiego (m.in. brzęk, brzoza niska, brzoza karłowata, byliny - rosiczki, ostnice).

Wystawy naukowe przedstawione przez studentów, sprawiły, że zapragnęliśmy zdobywać więcej wiedzy. Wróciliśmy do domów z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do życia i nauki.

Anna Fierek i Wiktor Linowiecki.

 

Ostatnia modyfikacja: 2018-06-21 21:27:55 (Natalia Synak)