Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Bałtycki Festiwal Nauki

17 czerwca 2017 r.

Bałtycki Festiwal Nauki na Wydziale Chemii UG

26 maja uczniowie klasy 1 d naszego gimnazjum pod opieką p. Kruszyńskiej i p. Klein uczestniczyli w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Festiwal organizują wspólnie wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznawania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności starają się zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych.

W programie Festiwalu znalazły się m.in: konferencje i pikniki naukowe, wykłady, warsztaty, prezentacje doświadczeń i eksperymentów. Naszej młodzieży utkwiły w pamięci mrożone w ciekłym azocie truskawki i kawałki arbuza, znikający atrament, oraz reakcje wybuchowe przeprowadzone przez doktora Plucińskiego.

Mariola Klein

Ostatnia modyfikacja: 2017-08-30 18:11:48 (Aneta Neumann)