Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Konkursy wojewódzkie i ogólnopolskie

Język polski

  • Kinga Grabe,  Marta Grucza, Teresa Królikowska, Dominika Pirch, Karolina Potrzebska - zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego,
  • Natalia Klawikowska - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie “Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy", w kategorii recytacja,

Język angielski

  • Maja Milewska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego,

  • Maja Milewska, Karolina Potrzebska, Kacper Węsierski  - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego,

Historia

  • Mateusz Klebba – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów,
     
  • Mateusz Klebba - finalista kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Historii,
     
  • Filip Iwen, Mikołaj Otrocki, Mateusz Klebba – zakwalifikowali się do etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów,
     
  • Filip Iwen, Mateusz Klebba - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Historii,

Matematyka

  • Joanna Cegielska - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Matematycznej Juniorów,

Geografia

  • Julia Baranowska, Joasia Cegielska, Michał Gehrke - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii,

  • Julia Baranowska, Joasia Cegielska, Michał Gehrke, Mateusz Janowicz, Teresa Królikowska - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii,

  • Mateusz Klebba - Nagroda Specjalna Wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Nagroda Specjalna Radnej Miasta Legnicy w XVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy,
     
  • Mateusz Klebba - I miejsce w VII Pomorskim Konkursie Krasomówczym PTTK,
  • Mateusz Klebba i Jakub Grubba - I miejsce w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę pt: „Merck i Meller, ogień i woda, nigdy tu nie będzie zgoda”, reprezentować będą województwo pomorskie na etapie ogólnopolskim,

  • Karolina Potrzebska - II miejsce w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w kategorii prace indywidualne za pracę pt: „Salezjańskie Gimnazjum, czyli szkoła, w której spełniają się marzenia”,

  • Mateusz Janowicz - IV miejsce w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w kategorii prace multimedialne za pracę "Koleczkowo",

  • Mateusz Klebba - II miejsce w XVI Wojewódzkim Gimnazjalnym Konkursie Wiedzy   o Kaszubach i Pomorzu "Sejmik Kaszubski",

  • Drużyna w składzie Julia Konarzewska , Mateusz Klebba, Jakub Grubba  zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju - Turystyczno Krajoznawczego

     

Fizyka

  • Zuzanna Klasa - zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki,

Chemia

  • Mikołaj Donarski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii,

  • Mikołaj Donarski, Przemysław Beyrowski, Marta Nogalska, Alicja Chabierska, Jakub Grubba, Julia Baranowska, Karolina Mrozowska - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii,

Biologia

  • Marta Herbasz, Jakub Grubba, Julia Rakowska - zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii,

  • Marta Herbasz, Jakub Grubba, Julia Rakowska - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii,

Informatyka

  • Michał Winowiecki, Bartosz Majkowski, Juliusz Sarna, Mateusz Janowicz - zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Informatyki,

Muzyka, plastyka, teatr

  • Marta Bargańska, Marta Kandzora, Zuzanna Sekuła, Karolina Pniewska oraz Emilia Kalinowska - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Patriotycznej,

  • IV Pomorski Konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy pt.: „Uzależnienia XXI wieku”: Karolina Potrzebska - I miejsce w kategorii plastyka,Marta Herbasz - II miejsce w kategorii plastyka, Agnieszka Figlon – III miejsce w kategorii fotografia,

  • Zespół wokalny TON (Marta Bargańska, Zuzanna Sekuła, Marta Kandzora, Emilka  Kalinowska, Karolina Pniewska) - II miejsce w kategorii piosenka w XIII Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Gdańsku,
     
  • Emilia Hładuniuk - wyróżnienie w kategorii recytacja w XIII Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Gdańsku,
  • Zespół wokalny  TON - I miejsce w kategorii piosenka patriotyczna w IX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej,

  • Zespół wokalnyTON - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc" - Gdańsk 2016,

  • Marta Bargańska - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc" - Gdańsk 2016,

Inne konkursy

  • VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Wejherowie: Karol Nowicki - I miejsce, Emilia Hładuniuk - II miejsce, zespół wokalny TON - I miejsce,

  • II  Konkurs Chóralny „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki” – finalista Zespół TON  (Marta Bargańska, Marta Kandzora, Zuzanna Sekuła, Karolina Pniewska, Emilia Kalinowska, Małgorzata Szcześniak, Kinga Popielarska, Zuzanna Popielarska),

  • Miejski Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych - I miejsce uczniowie teatralnych zajęć artystycznych: Karol Nowicki, Martyna Pacan, Zuzia Knut, Aniela Garba,  Julia Taraszka,  Marta Kandzora, Piotr Zwierski, Dominika Kopczyńska, Anna Rozmysłowicz, Agnieszka Domarus, Agnieszka Rembalska, Weronika Muza, gościnnie - Karolina Błaszkiewicz SLO, zespół wokalny TON,

  • Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny  pt.:"Miejsca - ludzie - wydarzenia":  Natalia Klawikowska - I miejsce w kategorii fotografia, Agnieszka Figlon - II miejsce w kategorii fotografia, III miejsce w kategorii plastyka,

  • XXX Miejski Konkurs Wiedzy o Kaszubach: Mateusz Klebba - I miejsce, Jakub Grubba - II miejsce,

  • XVII Miejski Konkurs Ortograficzny: Julia Rakowska - II miejsce, Paweł Laskowski -  III miejsce,

Osiągnięcia sportowe

  • Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe - II miejsce chłopcy,
     
  • Mistrzostwa Rumi Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt  - I miejsce,
     
  • Mistrzostwa Rumi Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców - I miejsce,
     
  • Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców - I miejsce,
     
  • Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców - III miejsce,
     
  • Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w piłce ręcznej chłopców - III miejsce,
  • Spartakiada Szkół Salezjańskich w Pile - I miejsce w piłce nożnej halowej chłopców,

  • Miejska Gimnazjada - I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt,

  • Mistrzostwa Rumi Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców - I miejsce,

  • XV Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Halowej Lekkoatletyce - Mikołaj Kołodziejski - II miejsce w biegu na 1000 m,

  • Biegi Przełajowe Szkół Gimnazjalnych w Rumi – I miejsce drużyna w składzie: Mikołaj Kołodziejski, Oskar Bohm, Jakub Duda, Cezary Siepetowski, Karol Nowicki i Patryk Mróz, klasyfikacja indywidualna  – I miejsce Mikołaj Kołodziejski, II miejsce - Oskar Bohm,

  • XX Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce:

    Dziewczęta :
    Rocznik 2003
    Kaja Allison - I miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Zuzia Nalewajko - II miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Lidia Bączyk - III miejsce w skoku w dal
    Rocznik 2002
    Vivien Lidzbarska - II miejsce w rzucie piłeczką palantową
    Rocznik 2001
    Zuzia Cwalina - II miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Kl.I
    Mucha Małgosia – I miejsce na 60m
    Pniewska Karolina - I miejsce na 300m
    Dzikowska Maja - II miejsce na 600m
    Konarzewska Julia - II miejsce na 800m
    Kl.II
    Kilon Martyna - III miejsce na 300m
    Rembalska Agnieszka - III miejsce na 800m
    KL.III
    Baranowska Julia - I miejsce na 60m
    Gmurska Paulina - II miejsce na 600m

    Chłopcy :
    Rocznik 2003
    Filip Filipowicz - II miejsce w skoku w dal
    Nikodem Ciechelski - II miejsce w skoku w dal
    Rocznik 2002
    Kamil Pieper - II miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Michał Pałubicki - III miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Piotr Zwierski - I miejsce w rzucie piłeczką palantową
    Karol Nowicki - I miejsce w skoku w dal
    Borys Szymański - II miejsce w skoku w dal
    Rocznik 2001
    Mikołaj Donarski - I miejsce w pchnięciu piłką lekarską
    Maciej Kaczanowski - I miejsce w rzucie piłeczką palantową
    Mikołaj Otrocki - III miejsce w skoku w dal
    KL.I
    Turski Rafał - I miejsce na 600m
    Ciechelski Nikodem - II miejsce na 600m
    Herner Wiktor - II miejsce na 300m
    KL.II
    Borys Szymański - I miejsce na 300m
    Zwierski Piotr – II miejsce na 600m
    Pieper Kamil - II miejsce na 60m
    Nowicki Karol - III miejsce na 600m
    KL.III
    Bohm Oskar - I miejsce na 600m
    Jakub Duda - II miejsce na 600m
    Kaczanowski Maciej - II miejsce na 300m
    Kołodziejski Mikołaj - I miejsce na 1000m
    Majkowski Bartosz - III miejsce na 600m

     

Załączniki:


Ostatnia modyfikacja: 2017-04-30 01:24:42 (Aneta Neumann)