Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Tydzień Europejski

03 maja 2014 r.

Ten wyjątkowy tydzień obchodzimy od wielu lat zawsze w maju. Z  tej okazji odbywa się w naszej szkole prezentacja stoisk oraz parada. Około dwa tygodnie wcześniej klasy losują kraj aby móc się dobrze przygotować. Każda klasa prezentuje swoje stoisko w innej sali.

Stoiska państw oraz parada.

Dzień Języków Obcych

03 maja 2014 r.

Impreza odbywa się cyklicznie, raz w roku we wrześniu a jej adresatami są uczniowie gimnazjum klas 1-3. Organizatorem jest szkolny Zespół Języków Obcych.

Święto polega na prezentacji wylosowanych języków obcych w formie konkursu piosenki, hasła reklamującego bądź motywującego do poszerzania nauki języka obcego, plakatu dotyczącego prezentowanego obszaru językowego, przygotowanie potrawy, tańca związanego z danym  regionem językowym oraz prezentacji państw.

Dzień sportu

02 maja 2014 r.

Impreza jest organizowana cyklicznie co roku w ostatnim tygodniu nauki w czerwcu. Celem jest integracja i aktywizacja młodzieży oraz nauczycieli a także popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Adopcja na odległość

02 maja 2014 r.

Odbiorcami akcji „Adopcja na Odległość” są placówki prowadzone przez Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco w Ameryce Południowej, Afryce i Azji (przedszkola, szkoły na różnym poziomie edukacyjnym, domy dziecka, oratoria).

Salezjańskie Gimnazjum włączyło się do powyższej akcji charytatywnej w roku szkolnym 2010/11 i uczestniczy w niej do dziś.

Obchody Światowego Dnia Liczby Pi

17 kwietnia 2014 r.

Liczbę Pi świętujemy cyklicznie co roku 14 marca. Celem głównym jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat liczby Pi i aktywizacja uczniów.

12345       »       [5]