Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Pan Edward Wysocki odszedł do Pana

09 kwietnia 2017 r.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas
nasz wieloletni pracownik Pan Edward Wysocki.
Pan Bóg powołał Go do siebie.
W naszej modlitwie polecajmy Jego duszę Bogu Najwyższemu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Kolejne osiągnięcie i sukces naszych uczniów

08 kwietnia 2017 r.

Co roku PZPOW w Wejherowie zaprasza do udziału w konkursie pt.: ”Powiat wejherowski okiem plastyka i fotografa”, którego celem jest rozpropagowanie atrakcji turystycznych i piękna naszego regionu.
W tym roku wśród nagrodzonych za piękne prace fotograficzne zostali uczniowie dwóch kategorii licealnej i gimnazjalnej:
I-miejsce Marta Neumann, III-miejsce Aleksandra Klein i wyróżnienia: Przemysław Kleist i Tomasz Horodecki oraz za pracę plastyczną II-miejsce Julia Chodorowska.
W kategorii gimnazjum zajęła I-miejsce Agnieszka Figlon uczennica zajęć artystycznych z fotografii.

25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

08 kwietnia 2017 r.

Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłosił XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Miło mi przekazać, że uczniowie naszej szkoły na etapie miejskim zajęli poszczególne miejsca: II-miejsce Oskar Bielski, III-miejsce Emilia Hładuniuk, wyróżnienie Kamila Mańska.

Kwietniowy rajd

03 kwietnia 2017 r.

W sobotę 1 kwietnia odbył się rajd pieszy czarnym szlakiem "Zagórskiej Strugi".Trasę rajdu przygotował Stasiu Czech z klasy I a. To także był dzień jego urodzin.Wyruszyliśmy w licznej 17 osobowej grupie z dworca SKM w Rumi, czarnym szlakiem do leśniczówki Zbychowo, wzdłuż Zagórskiej Strugi, przecieliśmy drogę do Łężyc i rajd zakończyliśmy pysznym tortem u Stasia w ogródku.

Ortografia

03 kwietnia 2017 r.

Wynik szkolnych eliminacji
oraz XVII Miejskiego Konkursu Ortograficznego

Tytuł mistrza ortografii Salezjańskiego Gimnazjum wywalczyła  Julia Montwiłł z klasy IIID.

Kolejne cztery miejsca zdobyli : Paweł Laskowski, Julia Rakowska, Karolina Potrzebska, Anna Fierek.

Gimnazjaliści godnie reprezentowali naszą szkołę w XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym.  Julia Rakowska zdobyła II miejsce, a Paweł Laskowski uplasował się na miejscu III.

Serdecznie gratulujemy!

1234567       »       [248]