Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Pomorska Liga Zadaniowa

Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy do udziału w Pomorskiej Lidze Zadaniowej organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.
Konkurs organizowany jest na dwóch poziomach: gimnazjalnym i  ponadgimnazjalnym – oddzielnie -  z przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia oraz przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne.

W naszej szkole zgłoszenia mailowo przyjmuje Pani Aneta Neumann (aneta@salezjanskie.pl) do 4.05.2017r. do godz. 10.00. Należy podać imię, nazwisko, klasę i przedmiot.

Anna Czerwińska-Rydel – relacja ze spotkania

30 kwietnia 2017 r.

W ramach VI Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki”, 26 kwietnia  uczniowie SG wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Anną Czerwińską - Rydel.
Podczas spotkania, pani Anna Czerwińska – Rydel mówiła nie tylko o początkach swojej drogi literackiej i o swoich inspiracjach, ale również o ciekawostkach z życia wielkich Polaków, np. Janusza Korczaka, Marii Skłodowskiej-Curie, Jerzego Kukuczki , Wandy Rutkiewicz.

Biegi przełajowe

30 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi reprezentanci startowali indywidualnie i tak Mikołaj Kołodziejski i Oskar Bohm rywalizowali na dystansie 2000m a Daria Konhke na dystansie 1500m.

Rumski Konkurs Matematyczny

30 kwietnia 2017 r.

W dniu 10 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap rumskiego konkursu matematycznego dla klas I i II gimnazjum. W konkursie wzięło udział aż 59 gimnazjalistów, z których najlepsza piątka będzie reprezentowała nasze gimnazjum w kolejnym etapie ( 13 maja w Gimnazjum Nr 4 w Rumi). Wybranie zwycięzców nie było prostą sprawą. Okazało się, że mamy 3  pierwsze miejsca ex aequo:

I miejsce– Julia Konarzewska (I d) oraz Stanisław Czech (I a) zdobywając po 24 pkt.
II miejsce– Weronika Muza (II c) oraz Tomasz Krępa (I b) zdobywając po 19 pkt.
III miejsce– Emilia Hładuniuk (I a) oraz Krzysztof Konarzewski (II b) zdobywając po 18 pkt.

12       »       [2]